Ten produkt podbił serca wielu użytkowników w bardzo krótkim czasie. Nic zresztą dziwnego, jego zalety nie kończą się na małych rozmiarach i szybkości przygotowywania potraw. Frytkownica beztłuszczowa, bo o niej właśnie mowa, to absolutny must-have w kuchni każdej osoby, która priorytetowo traktuje wygodę. Z pomocą Air Fryera bez problemu przygotujesz zarówno śniadania, jak i obiady, kolacje, a nawet desery. Ogranicza Cię tutaj wyłącznie Twoja własna wyobraźnia, ponieważ urządzenia tego typu cechuje uniwersalność. Frytki, nuggetsy, warzywa na zupę krem, a może muffiny? Niezależnie od tego, co chcesz dzisiaj ugotować, ten sprzęt poradzi sobie ze wszystkim.

Frytkownica beztłuszczowa - czym jest i jak działa?

Air Fryer to urządzenie, które najłatwiej jest porównać od piekarnika bardzo małych rozmiarów. Dlaczego? Ponieważ działa dokładnie w podobny sposób. Potrawy przygotowuje dzięki cyrkulacji gorącego powietrza. Wystarczy, że podasz temperaturę, w której frytkownica beztłuszczowa ma pracować, i czas obróbki termicznej. W zależności od wybranego modelu możesz również wprowadzić rodzaj jedzenia i resztę pozostawić inteligentnemu urządzeniu.

W przeciwieństwie jednak do swojego większego brata Air Fryer ma nieprzywierającą powłokę, dzięki której nie musisz używać papieru do pieczenia czy foremek. Wystarczy, że po prostu włożysz do naczynia jedzenie, które chcesz przygotować. Niezależnie od tego, czy są to warzywa, czy mięso w panierce - z pewnością nie przywrze do dna frytkownicy beztłuszczowej, a Ty nie będziesz siłować się z wyjęciem go na talerz.

Być może zastanawiasz się, czy sprzęt tak małych rozmiarów może się po prostu przegrzać. Chroni je przed tym specjalny system ochrony, dzięki któremu nie musisz o nic się martwić. Jeśli Air Fryer wykryje jakiekolwiek nieprawidłowości podczas przygotowywania potraw, na pewno da Ci o tym znać. W ten sposób unikniesz możliwej awarii frytkownicy beztłuszczowej.

Air Fryer - do czego może się przydać?

Uwielbiasz smażone potrawy? To właśnie tutaj frytkownice beztłuszczowe sprawdzą się najlepiej. Niektóre potrawy po prostu nie smakują tak samo, jeśli zmienimy sposób ich przygotowania. Przykładowo, klasyczne nuggetsy z kurczaka czy frytki są wyjątkowo chrupiące. Jeśli zdecydujesz się zmienić smażenie na pieczenie w zwykłym piekarniku, to stracą na swojej chrupkości i niestety, również nieco na smaku. Jeżeli jednak te same potrawy, przygotujesz w Air Fryerze, uzyskasz praktycznie ten sam efekt, który daje proces smażenia. Urządzenie jest więc idealnym sposobem na wykonanie lżejszej wersji dań, które wymagają użycia dużej ilość tłuszczu.

Jednak to nie jest koniec zalet frytkownicy beztłuszczowej. Być może nazwa nie wskazuje na użycie urządzenia w ten sposób, ale sprawdzi się ono również w przygotowaniu deserów, na przykład muffinek, serników czy nawet pączków! Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz tryb pracy Air Fryera i będziesz mógł cieszyć się różnorodnymi wypiekami - od drożdżowych, poprzez kruche i aż po ucierane!

Frytkownica beztłuszczowa - komu się sprawdzi najlepiej?

Przede wszystkim osobom, które chcą ograniczyć używanie tłuszczu w diecie bez rezygnowania z dobrego smaku i chrupkości potraw. Air Fryer sprawdzi się tutaj idealnie, niezależnie od tego, jakiego rodzaju dania preferujesz. Co więcej, na pewno to urządzenie spodoba się wszystkim tym, którzy nie lubią spędzać dużo czasu w kuchni. Frytkownica beztłuszczowa to sprzęt, który pozwoli na szybkie przygotowanie posiłków - dosłownie w kilkanaście minut, bez pilnowania czy mieszania. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas i wykorzystać go na wykonanie innych czynności. Idealnie sprawdzi się więc także w przypadku wizyty niespodziewanych gości, ponieważ pozwoli wykreować dobrej jakości jedzenie bez długiego oczekiwania.

Frytkownica beztłuszczowa to także świetne rozwiązanie, jeżeli nie posiadasz zbyt dużej ilości miejsca i szukasz urządzenia, które będzie stosunkowo małe. Wtedy Air Fryer będzie najlepszym wyborem. Pozwoli na stworzenie wielu różnych dań, które tradycyjnie można przygotować również w piekarniku.