Wybranie odpowiednich sprzętów do domu to nie lada wyzwanie. Przygotowywanie posiłków z ich pomocą powinno być szybkie, proste i przyjemne. Dodatkowym atutem urządzenia będzie oczywiście satysfakcjonująca estetyka, na przykład idealnie pasująca do wystroju kuchni lub będąca kontrastem dla pozostałych elementów. Co jednak w przypadku, gdy mamy do czynienia z dwoma, z pozoru bardzo podobnymi do siebie produktami, takimi jak blender kielichowy i ręczny Berlinger Haus? W tym artykule opowiemy Ci o zaletach obydwu rozwiązań i pomożemy w dokonaniu najlepszej decyzji!

Blender ręczny - mobilna wygoda i wszechstronność

Te urządzenia marki Berlinger Haus mają zazwyczaj kilka różnych końcówek, które pozwalają na przygotowanie różnorodnych potraw. Standardowo w zestawie znajduje się rózga z wysokim pojemnikiem, blender ręczny i rozdrabniacz w niedużym kielichu. Bez problemu więc ubijesz białka jaj na sztywno, utrzesz masło na jasny puch, zblendujesz warzywa na zupę krem lub poszatkujesz zioła i warzywa.

Co więcej, dzięki mobilności urządzenia, możesz gotować tak, jak lubisz - bez rezygnowania ze swojego komfortu. Przykładowo, jeśli miałbyś ochotę na zrobienie popularnego włoskiego tiramisu, będziesz musiał ubić żółtka z cukrem na parze. Najlepiej robi się to tuż nad kuchenką, kiedy pod naczyniem z masą jajeczną delikatnie gotuje się woda. Blender ręczny pozwoli Ci na to, w przeciwieństwie do modelu kielichowego Berlinger Haus.

Jednak jak każdy przedmiot, to urządzenie również ma swoje wady albo - jak lubimy mówić - ograniczenia. Modele ręczne Berlinger Haus mają 500 Watów mocy. To dużo, jednak nie jest to wystarczająca ilość do rozdrabiania, ubijania lub blendowania wyjątkowo twardych pokarmów, na przykład dużych kostek lodów, ziaren kawy czy mrożonych warzyw i owoców. W tym przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele kielichowe.

Blender kielichowy - do zadań specjalnych

Tutaj mamy do dyspozycji więcej możliwości. Blendery kielichowe zazwyczaj charakteryzują się dwa razy większą mocą niż modele ręczne. W praktyce oznacza to, że poradzi on sobie z trudniejszymi zadaniami, na przykład kruszeniem lodu czy mieleniem orzechów aż do uzyskania konsystencji masła. Możemy zagwarantować, że urządzenia Berlinger Haus tego typu z łatwością podołają nawet wyjątkowo wymagającym potrawom, chociażby pralinie, która powstaje w wyniku długiego blendowania orzechów w karmelu.

Jakie jeszcze zalety ma blender kielichowy? Wprawdzie nie posiada mobilności, która cechuje ręczne typy sprzętów, ale wrażenie robi jego pojemność. Modele Berlinger Haus pomieszczą aż do 1750 mililitrów płynu! Z łatwością więc przygotujesz różnego rodzaju dania, niezależnie od ich wielkości. Zupa krem, smoothie albo kawa z lodami? W mniej niż minutę!

Do ograniczeń tego modelu zaliczyć możemy przede wszystkim brak wszechstronności. Blendery kielichowe Berlinger Haus oferują jedynie ostre noże ze stali nierdzewnej. Nie napowietrzysz więc nimi żadnej masy - ani na blacie, ani na kuchence.

Które urządzenie wybrać - blender ręczny czy kielichowy?

Nie ma tutaj jednej dobrej odpowiedzi. Dlaczego? Ponieważ każde urządzenie ma swoje zalety, a one mogą odpowiadać różnym osobom. Dla niektórych istotnym elementem będzie duża pojemność blendera kielichowego oraz jego moc, która pozwala na rozdrobnienie nawet najtwardszych orzechów i mrożonek w kilka sekund. Do innych natomiast przemówi wielofunkcyjność sprzętu ręcznego - niestraszne mu przecież ani ubijanie jajek i śmietany, ani blendowanie świeżych owoców, ani rozdrabianie warzyw czy ziół.

Przed zakupem warto więc zastanowić się, które urządzenie Berlinger Haus odpowiada na największą ilość naszych potrzeb i oczekiwań. Jeśli jesteś wymagającym szefem kuchni, postaw na blender kielichowy. Jeśli szukasz mobilności - najlepszym wyborem będzie model ręczny. A jeżeli budżet ani miejsce w szafkach Cię nie ogranicza, a chcesz mieć w domu niezawodne sprzęty, z których będziesz mógł dowolnie korzystać, to zaopatrz się w obydwa urządzenia i ciesz się wygodą oraz prędkością wykonywania potraw!